Kargo kutum boş/hatalı çıktı.

 •  Ürün paketini, siparişiniz size ulaştığında kargo görevlisi yanınızdayken kontrol edin. Kargonuzun eksik ya da yanlış gelmesi durumunda kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyin. Ürünü, bu tutanak ve doldurmanız gereken "Eksik Ürün Başvuru Formu" ile birlikte teknotoptan'ya geri gönderebilirsiniz. "Eksik Ürün Başvuru Formu" için tıklayın.

   

  Başvurunuz esnasında sorun yaşarsanız üyeliğinizle "Bize sorun" sayfasından, Webchat uygulaması aracılığıyla online olarak veya 0850 404 0 281 numaralı müşteri hizmetlerimizden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

   

Hasarlı ürün gönderilmiş.

 •  Siparişiniz size ulaştığında, kargo görevlisi yanınızdayken ürün paketini kontrol edin. Kargonuzun hasarlı çıkması durumunda kargo görevlisinden tutanak tutmasını istemelisiniz. Ürünü, bu tutanak ve doldurmanız gereken "Ürün hasarlı geldi, tutanak ve servis raporu var" formu ile birlikte teknotoptan'ya geri gönderebilirsiniz. "Hasarlı Ürün Başvuru Formu" için tıklayın.

   

  Kargo kaynaklı hasar durumlarında, ilgili işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için ürünün bütün aksesuarlarının yanında orijinal ambalajını da saklamalısınız.

   

  Başvurunuz sırasında sorun yaşamanız durumunda üyeliğiniz aracılığıyla "Bize sorun" sayfasından, Webchat uygulaması aracılığıyla online olarak veya 0850 404 0 281 numaralı müşteri hizmetlerimizden bize ulaşarak da yardım alabilirsiniz.

Sipariş ettiğim ürün yerine farklı bir ürün geldi.

 •  Siparişiniz size ulaştığında faturada yazan ürün ile kargo paketinden çıkan ürünün farklı olması durumunda teknotoptan üzerinden "Faturadaki ürün ile bana gelen ürün farklı" başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formu için tıklayın.

   

  Başvurunuz esnasında sorun yaşarsanız üyeliğinizle "Bize sorun" sayfasından, Webchat uygulaması aracılığıyla online olarak veya 0850 404 0 281 numaralı müşteri hizmetlerimizden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

Yeni aldığım ürün bozuk çıktı.

 •  • Yetkili servis ağı bulunan, yetkili servislerin kurulumunu yapması gereken ürünlerin işlemleri yine yetkili servisler tarafından yapılır. Bu tip ürünleri teknotoptan'ya göndermek yerine yetkili servise ürünle birlikte direkt olarak başvurmak size zaman kazandıracaktır.
   
  • Yetkili servis ağı bulunmayan ürünleri teknotoptan'ya gönderebilirsiniz. teknotoptan'ya gönderilen ürünler gerekli incelemenin yapılması için yetkili teknik servise yönlendirilir. Şikayetiniz yetkili servise iletilerek ürünün inceleme süreci başlatılır. Üründe kullanımdan dolayı bir arıza yoksa yetkili servis raporuna uygun olarak onarım/iade/değişim işlemi yapılır.
   
  • Ürünleri orijinal ambalajında ve bütün aksesuarları ile birlikte, “aldığınız gibi olmak kaydı ile" göndermeniz gerekir. Orijinal ambalajında etiket, bant, yazı vb. olmamalıdır.
   
  • Üyelik sayfanızda yer alan “Siparişlerim” bölümündeki  “Kolay İade” başlığı altında "Ürünümün onarılmasını istiyorum “ başvuru formu bulunmaktadır. Buradan ürününüz için başvuru formunu doldurmanızı rica ederiz. Başvurunuz bize ulaştıktan sonra 1 iş günü içinde kontrol edilecek ve size kargo gönderi numarası e-posta yoluyla iletilecektir. Kargo gönderi numaranıza “Başvuru Takibi” sayfasından da ulaşabilirsiniz. Bu kodla ürünü Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak gönderebileceksiniz.
   
  • Form doldurma işlemini tamamladıktan sonra, işlemlerinizin takibini üyeliğiniz üzerinden "Hesabım - Kolay İade - Başvuru Takibi" bölümünden takip edebilirsiniz. Başvurunuz esnasında sorun yaşarsanız üyeliğiniz ile "Bize sorun" sayfasından, Webchat uygulaması aracılığıyla online olarak veya 
  0850 404 0 281 no'lu müşteri hizmetlerimizden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

Ürün arızası bildirmek istiyorum.

 •  Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesiyle ürünün yetkili servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. teknotoptan'ya göndereceğiniz ürünler de aynı teknik servislere gönderilerek arıza süreci takip edilmektedir.

   

  Ürünü bizim aracılığımız ile servise göndermek isterseniz öncelikle “Siparişlerim” sayfasındaki “İade ve geri gönderim” bölümünden “Ürünümün onarılmasını istiyorum” başvurusunda bulunmalısınız.
   
  Başvurunuz bize ulaştıktan sonra 1 iş günü içinde kontrol edilecek ve size kargo gönderi numarası e-posta yoluyla iletilecektir. Kargo gönderi numaranıza “Başvuru Takibi” sayfasından da ulaşabilirsiniz. Bu kodla ürünü ücretsiz olarak gönderebilirsiniz.
  • Hepsiexpress ve Aras Kargo ile teslim edilen siparişler Aras Kargo ile, 
  • Yurtiçi Kargo ile teslim edilen siparişler Yurtiçi Kargo ile, 
  • Horoz Lojistik ile adresinize teslim edilen siparişler Horoz Lojistik ile gönderilmelidir.

  Form doldurma işlemini tamamladıktan sonra, işlemlerinizi üyelik girişi yaparak ""Hesabım – Kolay İade – Başvuru Takibi"" bölümünden takip edebilirsiniz.
   

Arıza sebebiyle ürünümü size gönderdikten sonra süreç nasıl devam eder?

 •  Arızalı olması sebebiyle teknotoptan'ya gönderilen ürünler gerekli incelemenin yapılması için yetkili teknik servise yönlendirilir. Servis işlem süreci 20 iş günüdür.

   

  Ürününüzdeki arıza/kusur, “kullanıcı hatası” (düşürme, sıvı teması vb.) olarak tespit edilirse, herhangi bir işlem uygulanmadan ürün tarafınıza geri gönderilir.

   

  Bu ürünler için 3 alternatif söz konusudur; onarım, değişim veya iade. Uygulanacak işlem süreci yetkili servisin ürünle ilgili vereceği rapora göre belirlenir.

   

  Ürününüze ait süreci, teknotoptan'da sırasıyla “Hesabım - Başvurularım - Başvuru Takibi” menüsünden takip edebilirsiniz.

   

  (Yalnızca satıcısı teknotoptan olan ürünler için servise gönderim yapılarak takip sağlanır. Satı firması farklı olan ürünler için garanti belgesi üzerinde belirtilen teknik servislerle irtibata geçmeniz gerekir.)

Kullanmakta olduğum ürünüm arızalandı, onarımı için ne yapmalıyım?

 •  Satın aldığınız garanti belgeli ürünler, teslim aldığınız tarihten itibaren ürünün garanti belgesinde belirtilen garanti süresi boyunca üretici ya da ithalatçı firma garantisindedir. Bu süre içinde size en yakın yetkili serviste, faturası ve garanti belgesiyle ürünü tamir ettirebilirsiniz.

  Kullanıcı hatasından kaynaklanan arızalarda/kusurlarda ve kurulumu yetkili servis tarafından yapılmayan ürünlerde, garanti süresi kapsamında ücretsiz onarım hizmeti verilmez.


  Sorun yaşarsanız üyeliğinizle "Bize sorun" sayfasından, Webchat uygulaması aracılığıyla online olarak veya 0850 404 0 281numaralı müşteri hizmetlerimizden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

Ürünü servise değil size göndermek istiyorum.

 • teknotoptan'dan satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz.
   
  teknotoptan'a göndereceğiniz ürünüler de aynı teknik servislere gönderilerek arıza süreci takip edilir. Ürünü teknotoptan aracılığıyla servise göndermek isterseniz önce başvuru formu doldurmanız gereklidir. Başvuru formu için 
  tıklayın. Bu, yalnızca satıcı firması teknotoptan olan ürünler için geçerlidir.
   
  Başvurunuz esnasında sorun yaşarsanız üyeliğiniz ile "Bize Sorun" sayfasından, 
  0850 404 0 281no'lu müşteri hizmetlerimizden bize ulaşarak yardım alabilirsiniz.